Ślady Przyszłości – Autobus bez kierowcy

28.06.2024 | Forum Inteligentnego Rozwoju

Sztuczna inteligencja w samochodach to nieunikniona przyszłość

Często nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre rzeczy widziane wcześniej jedynie w filmach science-fiction stają się rzeczywistością już dzisiaj. I dzieje się to nie w Kalifornii czy w Chinach, ale tuż obok nas – a dokładniej na Górnym Śląsku.

Auto bez kierowcy Made in Silesia – czy to możliwe? Oto BB-1!

Gliwicka firma Blees stworzyła autonomiczny autobus, który jest najbardziej zaawansowanym pojazdem tego typu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. O tym, czy auto bez kierowcy faktycznie działa, można się przekonać przychodząc do Parku Śląskiego i wsiadając do busika BB-1.

Testujemy autobus przyszłości, czy Polacy zaufają pojazdom bez kierowcy?

Czy Polska jest gotowa na tego typu innowacje? Czy Polacy mają zaufanie do samochodu, którego nie prowadzi kierowca, a zestaw czujników i sztuczna inteligencja? Czy jesteśmy skłonni powierzyć swoje losy w ręce nie istoty, a urządzenia? Wybierzcie się na przejażdżkę i przekonajcie się sami.

Zostaw z nami swój ślad

Posiadasz innowacyjną markę lub produkt? Chciałbyś pokazać swoje dokonania naukowe szerokiej publiczności? Zapraszamy do opowiedzenia swojej historii w “Śladach Przyszłości”.

  • Zrealizujemy pełny odcinek “Śladów Przyszłości” opowiadający twoją historię.
  • Pokażemy twoje dokonania naukowe i sukcesy biznesowe.
  • Stworzymy scenariusz programu, zaplanujemy i zrealizujemy profesjonalny materiał wideo prezentujący twoje dokonania.

Sprawdź szczegóły na stronie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami >
Zadzwoń tel.: +48 32 307 22 42

Partner odcinka: Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego – uczelnia oferująca nowoczesne programy edukacyjne, m.in. w dziedzinie pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Posiada Centrum Symulacji Medycznej i Pozoracji Ratowniczych oraz bogaty wybór studiów podyplomowych. 

Partnerzy kanału Ślady:
Rzecz o Innowacjach

Radio Katowice