8. FIR przechodzi do historii. Dziękujemy!

Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów to „unikalny kongres projektów przyszłości” poświęcony upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat. Kongres służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.

Innowatorzy, naukowcy, przedstawiciele świata biznesu i przemysłu, samorządowcy i przedstawiciele władz już po raz ósmy spotkali się na wydarzeniu, którego głównym celem była promocja innowacyjności na wszystkich polach polskiej gospodarki. Tegoroczna edycja Forum odbyła się pod hasłem „Współpraca na rzecz rozwoju – w obliczu wyzwań jutra”.

Tegoroczna edycja Forum była niesamowita pod wieloma względami, gościliśmy znakomitych polskich naukowców, przedsiębiorców i samorządowców, którzy prezentowali rokujące wyniki badań i innowacji mających ogromny potencjał wdrożeniowy. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, podczas całego wydarzenia gościliśmy ponad 500 innowatorów, mówi Dyrektor Forum Inteligentnego Rozwoju, Marta Pomietlorz-Loska.

Zwieńczeniem 8 Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 była prowadzona przez Marcina Prokopa Gala Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju, na której rozstały rozdane statuetki i certyfikaty „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju”, Nagrody „Naukowiec Przyszłości”, a także uhonorowani zostali laureaci „Marki Przyszłości” i nagrody „R&D Impact”. Marcin Prokop był prowadzącym już podczas 4. Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbywało się w 2019 roku.

Poprowadził tego wieczoru nie tylko galę wręczenia nagród, ale mówił także o tym, jak najnowsza technologia wpływa na nasze życie podczas swojego power speechu pt. „Odróżnij się albo znikniesz, czyli jak budować swoją wyjątkowość, zarówno w kontekście brandu, jak i marki osobistej”.

Jako Fundacja Forum Inteligentnego rozwoju jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i laureatom. Dziękujemy również wszystkim partnerom i współorganizatorom naszego kongresu. W przyszłym roku spotkamy się aż dwa razy! Nie możemy się doczekać spotkania z Państwem. Do zobaczenia na 9. i 10. Forum Inteligentnego Rozwoju!
Pełną listę laureatów opublikujemy w kolejnych dniach.